Enerji SantralleriAşındırıcılığı çok yüksek olan malzemelerin yada hammaddelerin çıkarıldığı, karıştırıldığı, taşındığı, yada aktarıldığı ve aşınma/korozyon dayanımı gereksinimlerinin yüksek olduğu yerlerde teknik seramikler muazzam aşınma dirençleri, sıcaklık dayanımları ve yüksek korozyon dayanım seviyeleri ile diğer malzemelere göre alternatif olarak tercih edilmektedirler.

Ürettiğimiz seramik bileşenler; hammaddeler, minerallerin ve kaynakların veya çevre teknolojisi alanında (örneğin su arıtma veya atıkların geri dönüşümü) yüksek gerilim ve streslere maruz kalan parçalara uzun çalışma ömrü sağlamaktadır.

Işıktech seramik parçaları enerji santral jeneratör ve türbinlerinde, fotovoltaik sistemlerde, güneş enerjisi termal dönüşümünde, rüzgar ve hidro santrallerde kullanılarak aşırı sıcaklık ve mekanik gerilimlere dayanabilmektedir.

Seramik parçalarımız enerji santrallerinin üretebilirlik performanslarını çevreye duyarlı şekilde arttırmakta, hem geleneksel hem de yenilenebilir enerji kaynaklarından gelen ve dağıtılan enerji kaynaklarının verimliliğini ayrıca desteklemektedir.