Seramik Karo-Porselen ve Cam Sanayi

Değirmen Astarları

Seramik fabrikaları ve metalik olmayan madenlerin öğütülmesinde kullanılan bilyalı değirmenlerin seramik astarlarını Işık Teknoloji kendi tesislerinde üretmektedir. Kullanım şartlarına göre yüksek alüminalı veya zirkonya'lı seramik astarlar gerekli analizlerde üretilmektedir. Uygun imalat proseslerine bağlı kalınarak üretilen astarlar en iyi çalışma zamanı yeterli mekanik ve sertlik özelliklerini sağlamaları için yüksek alümina ve zirkonya oranları seçilmektedir. Ayrıca müşterilerimizin çalışma şartlarına göre değirmen astarlarının daha uzun ömürlü olabilmesi için astar dizaynı da yapılabilmektedir.

Seramik Öğütme Bilyaları

Islak veya kuru ortamlarda çalışan bilyalı öğütme değirmenleri için yüksek alüminalı ve zirkonyalı öğütme bilyalarını istenen çaplarda üretebilmekteyiz. Aşınma ve buna bağlı olarak bilya çalışma ömürlerinin yüksek olması için Al2O3 oranı çalışma yerine göre %92 veya %95 olarak üretilmektedir.

Öğütme bilyaları standart 30, 40, 50, 60, 70 kadar üretilebilmektedir. Büyük ölçülerde 80, 90 ve 100 müşterilerimizin özel isteklerine göre üretilebilmektedir.